Wiadomości

Przedwakacyjne festyny z dzielnicowymi i radiowóz w błocie...

Data publikacji 07.06.2018

Jastrzębscy policjanci uczestniczyli w piknikach rodzinnych zorganizowanych na Osiedlu Morcinka oraz Osiedlu nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Z tej okazji mundurowi przygotowali dla uczestników imprezy wiele atrakcji. Była to również świetna okazja do propagowania zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w czasie wakacji w ramach działań trwającej kampanii społecznej "Bezpieczne wakacje - kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". To jednak nie koniec...Tym razem to mieszkańcy mieli okazję pomóc policjantom.

W Jastrzębiu-Zdroju odbyły się festyny rodzinne się na Osiedlu Morcinka na terenie rekreacyjno-sportowym przy ulicy Katowickiej oraz przy kościele na Osiedlu Chrobrego. W festynie wzięli udział także jastrzębscy dzielnicowi oraz profilaktyk społeczny tutejszej jednostki Policji. Stróże prawa nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, ale i udzielali fachowych rad w ramach działań "Bezpieczne wakacje - kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". Podczas spotkania asp. szt. Daniel Nowak oraz asp. szt. Daniel Paszyna rozdawali dzieciom opaski odblaskowe i prowadzili pouczające pogadanki na temat bezpiecznych zachowań w domu i na ulicy. Maluchy miały okazję podziwiać sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzielnicowi z przyjemnością opowiadali o pracy policjanta, a także udzielali odpowiedzi na nurtujące pytania. Na specjalnie przygotowanym stanowisku profilaktyczno – informacyjnym można było zasięgnąć informacji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Mimo, iż na Osiedlu Morcinka pogoda nie dopisała, uczestnikom festynu nie zabrakło atrakcji. Nagłe pogorszenie się pogody i obfite opady deszczu unieruchomiły na krótką chwilę policyjny radiowóz. Tym razem z pomocą policjantom przyszli mieszkańcy pomagając w wyciągnięciu radiowozu, co stało się nieoczekiwaną i sympatyczną dodatkową atrakcją festynu.