Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Dopalacze
Mapa wypadków
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. „Z NARKOTYKAMI NIE PO DRODZE”- akcja jastrzębskiej drogówki

  Jastrzębscy policjanci podsumowali działania „Z narkotykami nie po drodze”, które prowadzone były na terenie naszego miasta. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Mundurowi przebadali na alkomacie ponad 1070 kierowców. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi...

 2. Niebezpieczny wypadek na ulicy Cieszyńskiej. Apelujemy o ostrożność!

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Cieszyńskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z jastrzębskiej drogówki wynika, że kierująca skodą wpadła w poślizg, a następnie zjechała do rowu. Kierowca, który jechał przed osobówką, natychmiast zatrzymał się i udzielił pomocy kierującej i pasażerom. Apelujemy o zachowanie ostrożności-z uwagi na porę roku warunki na drodze bywają zmienne.

 3. Motocykliści pożegnali zimę

  "Motocyklowe pożegnanie zimy", to nazwa wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez Jastrzębia-Zdroju. Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Motocyklowy WRM MC POLAND. Nad bezpieczeństwem wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych uczestników ruchu, czuwali policjanci jastrzębskiej, jak i śląskiej drogówki. Impreza była także idealną okazją do propagowania bezpiecznych zachowań na drodze wśród motocyklistów.

 4. Babeczki babeczkom

  Z okazji Dnia Kobiet, dzisiejsze kontrole drogowe były wyjątkowo słodkie. Podczas działań policjantów z jastrzębskiej drogówki panie wykorzystały okazję, pytając mundurowych o przepisy dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów i jakie są wysokości grzywien za poszczególne wykroczenia drogowe. Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 3 przygotowali dla kierujących słodką niespodziankę. W dniu tego szczególnego święta, życzymy wszystkim kierującym Paniom samych bezpiecznych powrotów do domu.

 5. Śmiertelny wypadek w Jastrzębiu. Nie żyje 40-latek

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Libowiec. W zdarzeniu zginął 40-letni kierowca opla. Jego samochód wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności.

 6. Zimowe wskazówki – kierowco koniecznie obejrzyj film!

  Zimą każdy kierowca powinien nie tylko odpowiednio reagować na warunki atmosferyczne, ale także być na nie przygotowanym. W myśl – bezpieczeństwo przede wszystkim – przygotowaliśmy krótkie wskazówki zimowe dla kierowców. Pamiętaj! Korzystając z prawidłowo utrzymanego pojazdu, zapewnisz bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Unikniesz także wysokiego mandatu karnego. Kierowco - bądź bezpieczny na drodze.

 7. Bezpieczny korowód z jastrzębską drogówką

  Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju była współorganizatorem Jastrzębskiego Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta. Przejście korowodu zabezpieczali mundurowi z drogówki. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników, minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy.

 8. „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze” w Jastrzębiu

  Dzisiaj punktualnie o 10.00 w przedszkolach w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęła się akcja „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Blisko 500 przedszkolaków jednocześnie kolorowało wizerunek maskotki śląskiej policji – Sznupka. W ten sposób organizatorzy wydarzenia chcą zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a jednocześnie ustanowić rekord Polski w jednoczesnym kolorowaniu. Zmaganiom przedszkolaków przyglądali się dzielnicowi z jastrzębskiej komendy.

 9. Przed służbą i na służbie...

  Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego jastrzębskiej komendy kobieta, która zasłabła w sklepie, szybko trafiła pod fachową opiekę lekarzy. Asp. szt. Maciej Ratajczak, podczas zakupów w jednym z marketów, tuż przed rozpoczęciem służby, zauważył młodą kobietę, która zasłabła. Stróż prawa natychmiast udzielił 26-latce pierwszej pomocy przedmedycznej, nawiązał kontakt z dyżurnym i wezwał pogotowie ratunkowe.

 10. Jastrzębie świeci przykładem

  Używanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, jastrzębscy policjanci zorganizowali akcję "Jastrzębie świeci przykładem". Stróże prawa, wraz uczniami klasy policyjnej, pojawili się w rejonie przejść dla pieszych, gdzie rozdawali odblaski pieszym oraz kierowcom. Wszystko po to, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.