Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Dopalacze
Mapa wypadków
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. "Bezpieczne Jastrzębie"

  "Bezpieczne Jastrzębie" - pod takim hasłem odbył się wczoraj festyn, w którym udział wzięli również policjanci. W trakcie wydarzenia przypominano uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o zagrożeniach z jakimi dzieci mogą się spotkać spędzając wakacje w mieście. Każdy uczestnik wspólnej zabawy mógł doświadczyć na własnej skórze jak działa symulator dachowania, wybuchu poduszki samochodowej, jazdy skuterem. Głównym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy oraz motory policyjne.

 2. Bezpieczny "Pierwszy Dzwonek" w Jastrzębiu-Zdroju

  W minioną sobotę, podczas XII Rodzinnego Rajdu Rowerowego swój sezon rozpoczęli amatorzy dwóch kółek. Impreza ta była dla policjantów idealną okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze. Nad bezpieczeństwem cyklistów, jak i pozostałych uczestników ruchu, czuwała jastrzębska drogówka.

 3. O bezpieczeństwie najmłodszych z policyjną maskotką

  O tym, że nie każda zabawa jest bezpieczna, na co uważać w mieszkaniu, czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedziały się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 18 w Jastrzębiu. Najmłodszych odwiedziła policjantka ze śląskiej drogówki wraz mundurowymi z jastrzębskiej komendy. Gościem specjalnym tych zajęć był pluszowy przyjaciel dzieci Sznupek, z którym wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

 4. Nadmierna prędkość przyczyną wypadku

  Jastrzębscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku, do którego doszło na ulicy Niepodległości w Jastrzębiu. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący renault trafic, jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 4 osoby zostały przewiezione do szpitala. Apelujemy o rozsądek, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu.

 5. „Bezpieczne skrzyżowanie” z jastrzębską drogówką

  Dzisiaj policjanci z jastrzębskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana jest na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Kolejny raz apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do panujących warunków. Towarzysząca nam aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne.

 6. Uważajmy na drogach!

  Jastrzębscy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

 7. Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo

  Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Policjanci z jastrzębskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

 8. Poszukujemy kierowcy, który potrącił 59-latka i uciekł

  Policjanci z wydziału kryminalnego jastrzębskiej komendy poszukują kierowcy samochodu osobowego, biorącego udział w potrąceniu mężczyzny, do którego doszło w wczoraj, 6 listopada br., około godziny 13.50, na ulicy Podhalańskiej. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju pod numerem (32) 47-87-382 lub (32) 47-87-200.

 9. Policjant odwiedził przedszkolaków

  Aspirant sztabowy Robert Szablicki przeprowadził prelekcje w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Tematem spotkania było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, policjant zwrócił uwagę dzieci na zachowania, których należy się wystrzegać na drodze oraz zachęcał do noszenia odblasków. Stróż praw opowiedział także milusińskim na czym polega praca policjanta.

 10. Quad to nie zabawka!

  Coraz częściej na naszych drogach można zauważyć quady. Pamiętajmy jednak, że te czterokołowce to nie zabawka! Pojazdy tego typu również muszą być zarejestrowane, a jadąca nim osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Technika jazdy czterokołowcem jest specyficzna i bardzo łatwo dochodzi do jego wywrócenia, a od tego już tylko krok do tragedii.