Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – BĄDŹ WIDOCZNY!

  Dziś o godz. 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbył się briefing z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej inaugurujący 4. odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

 2. Pirat drogowy zatrzymany

  24-letni kierowca VW na trzy miesiące musi zrezygnować z kierowania autem. Wczoraj swoje prawo jazdy musiał oddać jastrzębskiej drogówce. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h.

 3. "BEZ CHEMII NA DRODZE"

  „Bez chemii na drodze”, to ogólnopolska kampania społeczna poświęcona uświadamianiu zagrożeń i konsekwencji związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych w ruchu drogowym. Przekaz kampanii skierowany jest do różnych uczestników ruchu drogowego, w tym do kierowców, pasażerów, rowerzystów, pieszych, właścicieli powierzających swój pojazd osobie nietrzeźwej, rodziców, opiekunów i młodzieży.

 4. Znieważenie, kolizja i jazda po alkoholu - 38-latek zatrzymany

  38-latek został zatrzymany przez policjantów i grożą mu zarzuty związane ze znieważeniem mundurowych, spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Świadkowie zareagowali prawidłowo, niestety nie udało im się zatrzymać kierującego. Śledczy nadal zbierają w sprawie materiał dowodowy.

 5. ROAD SAFETY DAYS w Jastrzębiu-Zdroju

  W dniach od 16 do 22 września na terenie Jastrzębia-Zdroju prowadzona jest akcja pn. „ROAD SAFETY DAYS”, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym celem akcji jest przede wszystkim realizacja założenia WIZJI ZERO, czyli dążenie do liczby zero wypadków drogowych oraz zero ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym, a także promowanie wśród kierujących świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Zaangażowane są w nią wszystkie podmioty, które na co dzień zajmują się zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

  Jastrzębscy policjanci, z wydziału ruchu drogowego tym razem zatrzymali kierowcę kia. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Oprócz mandatu karnego i 10 punktów karnych mieszkańcowi powiatu pszczyńskiego stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

 7. “PROWADZĘ JESTEM TRZEŹWY – DOŁĄCZ DO MNIE !” ZE WSPARCIEM ŚLĄSKIEJ POLICJI

  Wystartowała najnowsza odsłona kampanii społecznej „Prowadzę Jestem Trzeźwy” pod hasłem „Dołącz do mnie!”. Partnerami akcji są: Samorząd Województwa Śląskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ambasadorem kampanii został kierowca rajdowy, Kajetan Kajetanowicz.

 8. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

  Trwają działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

 9. #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - JAK BEZPIECZNIE POMÓC TONĄCEMU?

  Sezon kąpielowy już się kończy, ale zagrożenie utonięciem istnieje przez cały rok. Jak bezpiecznie pomóc tonącemu opowiada Krzysztof Jaworski, Prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 10. Kolejni kierujący po alkoholu i bez wymaganych uprawnień

  Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali wyeliminowani z ruchu. Obaj kierowcy pozwolili sobie na jazdę pod wpływem alkoholu, ale i także bez wymaganych do tego uprawnień. Teraz o losie mężczyzn zdecyduje sąd.