Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Dopalacze
Mapa wypadków
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego motorowerzysty

  Nie bał się zareagować, choć jechał z żoną i dwójką dzieci. Kierujący motorowerem wpadł do rowu, a gdy chciał ponownie ruszyć, świadek wyjął mu kluczyki ze stacyjki i mimo agresywnego zachowania kierującego, poczekał na przyjazd policji.

 2. Niebezpieczny wypadek na ul. Świerklańskiej

  Policjanci z jastrzębskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem samochodu bmw, do którego doszło w piątek około godziny 17.55 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Świerklańskiej. Kierujący osobówką 26-latek oraz 38-letni pasażer z poważnymi obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Przypominamy, że korzystając z drogi, każdy powinien przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie-swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Nie bądź następny!

 3. Apelujemy o ostrożność na drodze

  Policjanci ruchu drogowego obsługiwali zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Gagarina z ulicą Rybnicką, Pochwacie. Wyglądało bardzo poważnie, na szczęście nic poważnego się nie stało. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Nie należy jechać na tak zwaną "pamięć" spoglądajmy na znaki. Szczególnie teraz, kiedy warunki na drodze robią się dobre a kierowcy często jeżdżą rozkojarzeni.

 4. I miejsce w rajdzie rowerowym dla policjantki z Jastrzębia-Zdroju

  Policjantka z jastrzębskiej komendy, pomimo ciężkich warunków na trasie rajdu, zajęła I miejsce w III Przełajowym Rajdzie Rowerowym o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. Odbył się on na terenie w Międzyrzeczu Górnym. Uczestnicy rajdu pokonali 11-sto kilometrową trasę.

 5. Rajd Śląska już za nami

  Miniony weekend okazał się nie lada gratką dla miłośników sportów ekstremalnych. To wszystko za sprawą Rajdu Śląska, którego jeden z odcinków specjalnych odbył się w sobotę na terenie naszego miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników oraz kibiców czuwali jastrzębscy policjanci.

 6. Kontrole autokarów w czasie wakacji

  Wakacje to także czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów nie tylko w województwie śląskim, ale i w całym kraju.

 7. Tragiczny wypadek na ulicy Pszczyńskiej

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Pszczyńskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z jastrzębskiej drogówki wynika, że kierujący daewoo, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu samochodem audi. 93-letni kierowca koreańskiego samochodu zmarł w szpitalu.

 8. Wypadek motocyklisty na obwodnicy miasta

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na Drodze Głównej Południowej w Jastrzębiu-Zdroju. W wyniku zdarzenia ciężko ranny został 28-letni motocyklista, który nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna z licznymi złamaniami ciała został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 9. Dla każdego jest miejsce na drodze

  To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Dla każdego jest miejsce na drodze, w tym roku, przygotowanej przez Policję, Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa.

 10. „Z NARKOTYKAMI NIE PO DRODZE”- akcja jastrzębskiej drogówki

  Jastrzębscy policjanci podsumowali działania „Z narkotykami nie po drodze”, które prowadzone były na terenie naszego miasta. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Mundurowi przebadali na alkomacie ponad 1070 kierowców. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi...