Fałszywa miłość - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Fałszywa miłość

Data publikacji 20.04.2018

Na przykładzie mieszkanki Jastrzębia-Zdroju można zaryzykować stwierdzenie, że pomimo naszych apeli, nadal nie wszyscy wiedzą do czego służy telefon alarmowy. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, ponieważ stwierdziła, że jej sąsiad zakochał się w niej i złośliwie puka do jej drzwi. Następnie nieodpowiedzialna 58-latka wezwała pogotowie ratunkowe twierdząc, że właśnie ma zawał. W związku z bezpodstawną interwencją, policjanci skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie.

Wczoraj, tuż po godzinie 16.00 dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Pszczyńskiej, proszącej o interwencję policji, ponieważ, jak wynikało ze zgłoszenia, jej 34-letni sąsiad zakochał się w niej i złośliwie puka do jej drzwi. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, wyszło na jaw, że 58-latka jest pod wpływem alkoholu. Stróże prawa udali się pod adres "sprawcy" interwencji. Okazało się, że jastrzębianin spał i nie utrzymuje z sąsiadką żadnego kontaktu. Policjanci ponownie udali się pod adres zgłaszającej, aby z nią porozmawiać. Wówczas ta stwierdziła, że musi wezwać pogotowie ratunkowe, ponieważ właśnie ma zawał. Pod wskazany adres przyjechał również zespół pogotowia ratunkowego. Ich przyjazd także był bezpodstawny, ponieważ życiu i zdrowiu 58-latki nie zagrażało niebezpieczeństwo. Swoim zgłoszeniem mieszkanka naszego miasta przysporzyła sobie jednak prawdziwych problemów, bowiem w związku z bezpodstawną interwencją, policjanci skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie. Za popełnione wykroczenie jastrzębiance grozi wysoka grzywna.

Pamiętajmy!

Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, którą zgłaszamy, wymaga interwencji Policji. Musimy pamiętać o tym, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, ktoś inny może potrzebować pilnie pomocy!

Każde natomiast takie bezpodstawne wezwanie Policji, może doprowadzić do sytuacji, w której narażone zostanie zdrowie lub życie innej osoby. Na szczęście, w momencie skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańca Jastrzębia, tak nie było.

Za wywołanie niepotrzebnej czynności poprzez fałszywe zgłoszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.