Wiadomości

Policyjne zabezpieczenie meczu w Jastrzębiu-Zdroju

Data publikacji 30.03.2018

Ponad 200 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wraz z policjantami z garnizonu śląskiego zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i ŁKS Łódź. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Jastrzębia i kibiców, nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Mundurowi podjęli już działania zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu odpaliły race.

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Harcerskiej,  rozegrany został mecz piłki nożnej II ligi pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębia i ŁKS Łodź. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwało ponad 200 policjantów z jastrzębskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji, bielskiego oddziału prewencji oraz nieetatowych pododdziałów prewencji z Pszczyny, Żor, Mikołowa i Bierunia. Na trybunach zasiadło ponad 3 tysięcy osób. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Podczas meczu na sektorze kibiców gospodarzy, pseudokibice rozwinęli flagę sektorową oraz odpalili kilka stroboskopów. Z kolei pseudokibice drużyny gości rozwinęli flagę sektorową oraz odpalili kilka stroboskopów oraz rac.Teraz policjanci z Jastrzębia prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Ładowanie odtwarzacza...