Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 24.01.2018

W Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Brzechwy odbyło się dzisiaj spotkanie z policjantami z jastrzębskiej komendy oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wielkimi krokami ferii zimowych. Spotkanie było również świetną okazją do przypomnienia o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Dzieci i młodzież szkolna z upragnieniem wyczekują ferii zimowych. Część z nich już niebawem wyjedzie w poszukiwaniu zimy, jednak większość pozostanie w domach. Niezależnie od tego gdzie spędzą czas odpoczynku od nauki, ważne żeby spędzili go w sposób bezpieczny. I to właśnie bezpieczeństwo podczas ferii było tematem przewodnim dzisiejszej prelekcji w Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Brzechwy w Jastrzębiu-Zdroju. Na spotkanie przybyło 9 grup uczniów z klas 1-6.

Uczestników spotkania przywitała podkom. Aneta Zacharjasz z jastrzębskiej komendy, która opowiedziała na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas zabaw na śniegu. Z kolei dzielnicowi przestrzegli dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi ze ślizganiem się na zamarzniętych akwenach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w nieodpowiednich do tego miejscach. Policjanci zwrócili także uwagę na rozważne korzystanie z dróg oraz obowiązkowe noszenie po zmroku elementów odblaskowych. Z uwagi na to, że wiele dzieci ferie spędzi w domach, poruszone zostały również kwestie związane z zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w miejscu zamieszkania.

W drugiej części spotkania strażacy z Państwowej Straży Pożarnej przedstawili milusińskim bezpieczne zachowania, dzięki którym mogą uniknąć pożaru. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy m.in. jak rozpoznać osobę nieprzytomną, wykonać masaż serca czy ułożyć osobę w bezpiecznej pozycji. Dodatkowo dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Spotkanie było również świetną okazją do przypomnienia o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Ładowanie odtwarzacza...