Nie był im obojętny los owczarka - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Nie był im obojętny los owczarka

Data publikacji 01.12.2017

To nie pierwszy raz, kiedy jastrzębscy policjanci zareagowali i udzielili pomocy zwierzęciu. Tym razem podczas patrolowania ulic miasta, stróże prawa zauważyli psa w typie owczarka niemieckiego, który błąkał się w rejonie ruchliwej ulicy. Pamiętajmy, że spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i mroźne noce, to sytuacje zagrażające nie tylko życiu i zdrowiu ludzi, ale również zwierząt.

Tym razem policjanci z jastrzębskiej drogówki podczas patrolowania ulic miasta zauważyli błąkającego się psa rasy owczarek niemiecki. Zwierzę zostało zauważone wcześnie rano w rejonie ruchliwej ulicy Pszczyńskiej. Stróże prawa przywołali psa w rejon parkingu kościelnego, a następnie zaopiekowali się nim na komendzie policji, do czasu przyjazdu pracownika schroniska dla zwierząt. To już kolejny przypadek, kiedy jastrzębscy mundurowi zareagowali i udzielili pomocy zwierzęciu. Dzięki temu, owczarek w porę trafił w ręce odpowiednich służb.

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. W okresie jesienno-zimowym policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, czy wymagające opieki, a także błąkające się zwierzęta. Noc spędzona o tej porze roku na powietrzu może skończyć się tragicznie.

Jednocześnie informujemy, iż osoby, które rozpoznają na zdjęciu psa lub mają wiedzę do kogo pupil należy, proszone są o kontakt ze schroniskiem dla zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju tel. 533 305 985.