Policjanci z wizytą w przedszkolu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Policjanci z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 04.10.2017

Jastrzębski dzielnicowy – st. sierż. Przemysław Kwiczala wraz z policjantką - podkom. Anetą Zacharjasz spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 6. Podczas wizyty policjanci przedstawili milusińskim jak na co dzień wygląda praca policjanta. Wszystkim dzieciom stróże prawa rozdali odblaski i przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz konieczności noszenia odblasków po zmroku.

Dzielnicowy st. sierż. Przemysław Kwiczala wraz z policjantką - podkom. Anetą Zacharjasz odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas spotkania mundurowa uczyła dzieci, jak należy się zachowywać w różnego rodzaju nagłych sytuacjach w domu, w przedszkolu i na ulicy. Szczególny nacisk stawiała na noszenie przez dzieci odblasków po zmroku.

Dzielnicowy opowiedział także, jak wygląda praca policjantów. Stróż prawa przypomniał najmłodszym numery alarmowe, jak zachować się podczas ataku groźnego psa i w przypadku zaczepek ze strony obcych osób. Wszystkie te informacje trzeba było tylko uporządkować, bowiem, jak pokazały przedszkolaki, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża. Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć sprzęt, którym służy dzielnicowemu i przymierzyć policyjną czapkę. W ten sposób każdy przedszkolak mógł się poczuć jak prawdziwy policjant. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od policjantów odblaski, aby być widocznym na drodze.