Tour de Pologne – już poza Jastrzębiem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Tour de Pologne – już poza Jastrzębiem

Data publikacji 02.08.2017

Wczoraj w godzinach popołudniowych ulicami miasta przejechali uczestnicy 74. Tour De Pologne. Peleton wjechał do miasta przed godziną 17:00, a równo o tej godzinie w asyście syren na znak pamięci o 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przejechał przez centrum miasta.

Nieco później niż było to zaplanowane przez Jastrzębie-Zdrój przejechali kolarze biorący udział w 4. etapie Tour de Pologne na trasie z Zawiercia do Zabrza. Nie zniechęciło to jednak kibiców i amatorów jazdy na dwóch kółkach, którzy wiernie czekali na sławy światowego kolarstwa, w tym chyba najbardziej znanego dziś polskiego kolarza – Rafała Majkę. Dokładnie o godz. 17:00 kolarze przejechali przez centrum miasta wśród głośno dopingującego tłumu mieszkańców. O tej godzinie też kolarzom towarzyszył dźwięk syreny upamiętniającej powstańców z Powstania Warszawskiego. Przejazd peletonu odbył się bez żadnych zdarzeń nadzwyczajnych.

 

Imprezę, oprócz ponad 75 osób ze służb organizatora zabezpieczało ponad 100 policjantów z jastrzębskiej komendy oraz oddziałów SPPP w Bielsku-Białej.

Ładowanie odtwarzacza...