Podsumowanie akcji "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Data publikacji 17.07.2017

Jastrzębska drogówka podsumowała weekendowe działania "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Niestety, mimo wielu apeli, 121 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. Większość z nich została ukarana mandatami karnymi. W ręce mundurowych wpadła również kolejna osoba, która w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h.

Weekendowe działania miały uświadomić uczestnikom ruchu jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością. Podczas trwających 3 dni działań, funkcjonariusze wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Wśród 152 skontrololowanych kierowców, aż 121 zapomniało o ściągnięciu nogi z gazu. Ryzykowna jazda zakończyła się dla 112 z nich mandatami.

W ręce mundurowych wpadła kolejna osoba, która w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h. Tym razem okazała się nią 26-letnia mieszkanka Pawłowic, która poruszała się ulicami naszego miasta z prędkością ponad 100 km/h. Młoda kobieta pozbyła się tym samym prawa jazdy.

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą, zapewniając jednocześnie, że tego typu akcje z pewnością będą powtarzane.