Kierowcy w obiektywie kamery - 2016 - rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

2016 - rok pieszego

Kierowcy w obiektywie kamery

Ruchome Stanowisko Dowodzenia było wsparciem dla mundurowych w działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zarejestrowaniu wykroczeń, informacje przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli, które zatrzymywały naruszających prawo kierowców. To już kolejna odsłona działań, podjętych przy współudziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Przypomnijmy, że RSD to pojazd, z którego można w terenie dowodzić policyjnymi siłami. Samochód wyposażony jest w kamery i sprzęt rejestrujący o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia zarejestrowanie nawet najmniejszych detali. Załoga, pozostając w środku pojazdu, może dyskretnie przyglądać się poczynaniom osób znajdujących się nawet kilkaset metrów dalej. Samochód ten jest również bardzo skutecznym narzędziem w walce z osobami łamiącymi przepisy drogowe.

Podczas kilkugodzinnych działań, w których jastrzębskich stróżów prawa wspierali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odnotowano łącznie 15 wykroczeń. Zdecydowana większość, bo aż 14 z nich to te popełnione przez kierowców. Mundurowi ukarali mandatami 13 osób, które nie ustąpiły pierwszeństwa pieszym oraz kierowcę, który wykonał manewr omijania na przejściu dla pieszych. Mundurowi skierowali również do sądu jeden wniosek o ukaranie. Mandatem karnym ukarany został także pieszy, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.
Celem tego typu działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz, w miarę możliwości, wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem tak zwanych "niechronionych uczestników ruchu drogowego". Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane.

  • ruchome stanowisko dowodzenia
Ładowanie odtwarzacza...