Mandaty nie tylko dla pieszych - 2016 - rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

2016 - rok pieszego

Mandaty nie tylko dla pieszych

Policjanci podsumowali wczorajsze działania "Kontrola drogowa - Piesi". Akcja ta była elementem wojewódzkiej kampanii “Idź - Jedź - Żyj”, a jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie szczególnej uwagi na to, czy piesi pamiętają o przestrzeganiu przepisów.

Działania "Kontrola drogowa - Piesi" prowadzone były w godzinach od 8.00 do 16:00. Policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia, choć wciąż przodują w niechlubnej statystyce. Tylko podczas kilkugodzinnych działań mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 23 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdecydowana większość, bo 19 osób ukaranych zostało mandatami karnymi. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 15 kierowców. Ukarani zostali oni głównie za przejeżdżanie przez pasy w nieprawidłowy sposób oraz wyprzedzanie bądź omijanie na przejściach dla pieszych.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

  • policjant jastrzębskiej drogówki