Policjanci rozdawali odblaski - 2015 - rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

2015 - rok pieszego

Policjanci rozdawali odblaski

Data publikacji 16.11.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jastrzębskiej komendy, w ramach akcji "Bezpieczny, bo widoczny" rozdawali elementy odblaskowe. Mundurowi namawiali mieszkańców naszego miasta do dbania o własne bezpieczeństwo. Działania miały na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników dróg, poprzez uświadomienie, że nawet niewielki odblaskowy element może zapobiec tragedii.

Podczas piątkowych działań stróże prawa zachęcali do noszenia odblasków pieszych i rowerzystów, starając się uświadomić, że ich brak zagraża ich bezpieczeństwu na drodze. Niestety wielu z nich wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że osoba ubrana w ciemną odzież, bez odblaskowych elementów stanowi na drodze poważne zagrożenie. Kierujący pojazdem zauważy takiego pieszego dopiero z odległości około 40 metrów, przez co nie zawsze zdąży w porę zahamować czy go ominąć. Dzięki odblaskom osoba staje się widocznc dla zmotoryzowanych już z odległości około 150 metrów, co znacznie zwiększa możliwość odpowiedniej reakcji.
Z racji tego, że w tym samym dniu w naszym mieście odbywała się także kolejna odsłona Festiwalu Sportów i Sztuk Walki, policjanci mieli okazję dotrzeć do większego grona osób. Przy specjalnie utworzonym stoisku stróże prawa odpowiadali na pytania oraz rozdawali ulotki informacyjne i elementy odblaskowe, promując tym samym bezpieczne nawyki na drodze.

  • policjanci podczas Festiwalu Sportów i Sztuk Walki
  • policjanci podczas Festiwalu Sportów i Sztuk Walki
  • policjanci podczas Festiwalu Sportów i Sztuk Walki