Pamiętają o bezdomnych... - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Nie reagujesz - akceptujesz!

Pamiętają o bezdomnych...

Na działanie niskich temperatur narażeni są zwłaszcza bezdomni i osoby samotne. To właśnie na tę grupę ludzi powinniśmy teraz zwrócić szczególną uwagę, bowiem często od naszej wrażliwości zależy ich życie. Policjanci otrzymują coraz więcej sygnałów o osobach narażonych na wychłodzenie organizmu. Również i wczoraj dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał kilka takich zgłoszeń. Dzięki wrażliwości mieszkańców, mundurowi być może uratowali życie kolejnych osób...

Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny otrzymał wczoraj, przed godziną 2.00. Informacja, którą przekazała policjantowi mieszkanka Jastrzębia-Zdroju dotyczyła kobiety, która siedziała na przystanku autobusowym. Ubiór 35-latki był nieadekwatny do niskiej temperatury, wobec czego zgłaszająca obawiała się, że pozostawienie jej bez pomocy, mogłoby skończyć się tragicznie. Bezdomna nie wymagała pomocy lekarskiej więc z uwagi na warunki pogodowe, mundurowi przewieźli ją do miejskiej ogrzewalni. W to samo miejsce został przewieziony także mężczyzna, zauważony przez przechodnia, w pobliżu zejścia do podziemnych pasaży handlowych. Bezdomny leżał na schodach. Również i w tym wypadku, pozostawienie go samego mogłoby zagrażać jego życiu. W ogrzewalni, która działa przy ulicy Północnej, osoby te uzyskały nie tylko schronienie przed zimnem, ale i mogły skorzystać z bezpłatnej toalety i prysznica.

Nie pozostawajmy obojętni na los osób bezdomnych czy samotnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997 możemy uratować czyjeś życie!