Zakłócał spoczynek nocny sąsiadom - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Zakłócał spoczynek nocny sąsiadom

Data publikacji 31.12.2020

Bardzo droga okaże się dla mieszkańca osiedla Arki Bożka wczorajsza impreza. Mężczyzna za zakłócanie spoczynku nocnego stanie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

Wczoraj o godzinie 22.30 dyżurny odebrał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w jednej z jastrzębskich mieszkań na osiedlu Arki Bożka. Natychmiast we wskazane miejsce skierował patrol. Interweniujący policjanci, będąc jeszcze przed budynkiem, usłyszeli krzyki, śmiech oraz głośną muzykę dochodząca z jednego z mieszkań.
W mieszkaniu, z którego dobiegały odgłosy, policjanci zastali 47-letniego mężczyznę. Jastrzębianin powiedział, że nie interesuje go, iż przeszkadza sąsiadom, on ma imprezę i chce się bawić. Mundurowi w związku z aroganckim zachowaniem nałożyli na mężczyznę mandat 500 złotych za zakłócanie spoczynku nocnego. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, w związku z czym stróże prawa poinformowali imprezowicza, że o zaistniałej sytuacji powiadomią Sąd. Jastrzębianin zobowiązał się do ściszenia muzyki.
Przeciwko 47-latkowi zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju. Za zakłócanie spoczynku nocnego grozi wysoka grzywna.