Wiadomości

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 08.05.2019

Czujność mieszkanki naszego miasta sprawiła, że nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. 19-letnia jastrzębianka zauważyła chwiejącego się mężczyznę, który wsiadł na motorower i ruszył z miejsca parkingowego, najechał na krawężnik i zszedł z pojazdu. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego pilnie udali się na ulicę Ruchu Oporu, gdzie według zgłoszenia kobieta ujęła nietrzeźwego motorowerzystę. Na miejscu stróże prawa zastali 19-letnią kobietę, która oświadczyła, że wraz ze swoim partnerem uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Zgłaszająca widziała, jak kierujący motorowerem ruszył z miejsca parkingowego, mocno się przy tym chwiejąc, najechał przednim kołem na krawężnik, po czym zszedł z pojazdu. Kobieta wybiegła z mieszkania, ale nie była w stanie sama ująć mężczyzny. Wtedy podbiegł do niej jej partner i przytrzymał kierującego do czasu przyjazdu mundurowych. Kierowca motoroweru został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 49-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku-również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo kierowca pozwolił sobie na jazdę pojazdem bez aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia. Pojazd został odholowany, a mężczyzna zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zdecydowana i godna pochwały reakcja młodych obywateli spowodowała, że pijany mężczyzna nie zdążył odjechać i nie doszło do żadnej tragedii na drodze.