Bezpieczne ferie wciąż trwają - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Bezpieczne ferie wciąż trwają

Data publikacji 21.02.2019

W działania "Bezpieczne ferie 2019" zaangażowani są zarówno policjanci prewencji, jak i drogówka. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, ale również dorosłych, zarówno w mieście, jak i na stokach. W jednym z takich spotkań z rodzicami, uczestniczył jastrzębski dzielnicowy – st. sierż. Jacek Sikora. Policjant wspólnie z kom. Anetą Zacharjasz podczas prelekcji na temat zagrożeń w internecie i związanej z tym cyberprzemocy, sprawdził wiedzę dorosłych w tym zakresie.

Ferie zimowe w województwie śląskim wciąż trwają, a policjanci dbają o bezpieczeństwo wypoczywających osób. W działania „Bezpieczne ferie 2019” zaangażowani są mundurowi prewencji, jak i drogówki, ponieważ bezpieczni muszą być zarówno ci, którzy są w trakcie zimowego odpoczynku, jak i ci, którzy się dopiero na niego udają lub z niego wracają.

Tematem przewodnim prelekcji, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 16 w Jastrzębiu-Zdroju była cyberprzemoc oraz wynikające z tego konsekwencje. Policjanci przede wszystkim starali się uzmysłowić opiekunom dzieci, że to negatywne zjawisko przybiera często formę obraźliwych treści, a w skrajnych przypadkach nawet zastraszania i poniżania konkretnych osób. Stróż prawa omówili wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska. Mundurowi przedstawili sytuacje, w jakich dochodzi do cyberprzemocy i omówił sposoby radzenia sobie z nią. Przypomnieli również konsekwencje dla jej sprawców. Na koniec spotkania, stróże prawa zaapelowali do rodziców, aby interesowali się tym, co ich dzieci oglądają i robią w sieci, z kim nawiązują kontakty, z kim się umawiają i jakie aplikacje pobierają na swoje urządzenia elektroniczne.