Wiadomości

"Bezpieczne Ferie 2019" – policjanci spotykają się z dziećmi

Data publikacji 11.02.2019

W Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego odbył się cykl zajęć dla przedszkolaków i uczniów jastrzębskich szkół. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Spotkanie było również świetną okazją do przypomnienia o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Działania "Bezpieczne Ferie 2019" prowadzone są od tygodni. Oprócz wzmożonych kontroli miejsc grupowania się młodzieży oraz kontroli drogowych pojazdów przewożących najmłodszych na wypoczynek policjanci przez feriami uczestniczą w spotkaniach z dziećmi. Podczas nich przypominają uczestnikom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko.

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego zorganizował cykl zajęć dla przedszkolaków i uczniów jastrzębskich szkół na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Uczestników spotkania przywitała kom. Aneta Zacharjasz z jastrzębskiej komendy, która opowiedziała na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas zabaw na śniegu. Z kolei dzielnicowi przestrzegli dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi ze ślizganiem się na zamarzniętych akwenach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w nieodpowiednich do tego miejscach. Policjanci zwrócili także uwagę na rozważne korzystanie z dróg oraz obowiązkowe noszenie po zmroku elementów odblaskowych. Z uwagi na to, że wiele dzieci ferie spędzi w domach, poruszone zostały również kwestie związane z zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w miejscu zamieszkania. Do przedsięwzięcia włączyły się służby mundurowe z terenu miasta. Podczas spotkania uczniowie przedstawili scenki związane z ratowaniem poszkodowanego narciarza. Natomiast klasy mundurowe zaprezentowały musztrę paradną, czym zachwyciły obecnych na pokazie przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 6.