Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 08.02.2019

Dzieci i młodzież z województwa śląskiego już niebawem rozpoczną zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wielu jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku ważne, żeby spędzili go bezpiecznie. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju oraz służby więziennej na prowadzonych zajęciach przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku.

Dzieci i młodzież szkolna z upragnieniem wyczekują ferii zimowych. Część z nich już niebawem wyjedzie w poszukiwaniu zimy, jednak większość pozostanie w domach. Niezależnie od tego gdzie spędzą czas odpoczynku od nauki, ważne żeby spędzili go w sposób bezpieczny. I to właśnie bezpieczeństwo podczas ferii było tematem przewodnim wczorajszej prelekcji w Zespole Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju. Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu czy lodzie a strażacy zaprezentowali sprzęt jakim dysponują oraz dali prawdziwy instruktaż pomocy osobie, która wpadła do zbiornika pokrytego lodem.

Na spotkaniach z mundurowymi można między innymi dowiedzieć się czego należy unikać kiedy chcemy skorzystać z naturalnej ślizgawki, jak należy się zachować kiedy pod nami załamie się lód, co zrobić po wydostaniu się z lodowatej wody. Na prelekcjach można także zobaczyć możliwe sposoby niesienia pomocy poszkodowanym.

Uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy m.in. jak rozpoznać osobę nieprzytomną, wykonać masaż serca czy ułożyć osobę w bezpiecznej pozycji. Dodatkowo dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Spotkanie było również świetną okazją do przypomnienia o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Ładowanie odtwarzacza...