Bilans akcji "ZNICZ 2018" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Bilans akcji "ZNICZ 2018"

Data publikacji 05.11.2018

Dzisiaj o godzinie 06.00 zakończyła się, trwająca blisko tydzień, akcja "Znicz 2018". W zabezpieczeniu akcji na terenie Jastrzębia-Zdroju udział wzięło 94 policjantów ruchu drogowego oraz 166 stróżów prawa innych pionów. W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach naszego miasta nie doszło do żadnego wypadku. Mundurowi odnotowali 10 kolizji drogowych. Niemniej jednak, oprócz tych zdarzeń, śmiało można powiedzieć, że na drogach Jastrzębia było spokojnie.

Akcja "znicz 2018" rozpoczęła się w piątek 31 października, a zakończyła dzisiaj, o godzinie 6.00. Jastrzębscy policjanci wspierani przez strażników miejskich dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Pomagali w bezpiecznym dotarciu do celu podróży. Kierowali ruchem w okolicach największych cmentarzy. Stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Jastrzębia-Zdroju nie doszło do żadnego wypadku Doszło do 10 kolizji drogowych. Spośród przebadanych na alkomacie osób, pięć prowadziło pojazd w stanie nietrzeźwości i 1 po użyciu alkoholu.Rekordzistą okazał się rowerzysta, który został zatrzymany 4 listopada, około godziny 12:35 na ulicy 3-go Maja. 49-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile.