Zatrzymany złodziej paliwa - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Zatrzymany złodziej paliwa

Data publikacji 09.10.2018

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzieże paliwa na terenie miasta.Stróże prawa podczas patrolowania ulic zauważyli pojazd, który zarejestrowały kamery monitoringu podczas kradzieży na jednej ze stacji. Okazało się, że kierowca toyoty nie posiadał uprawnień do kierowania. Na miejsce kontroli przyjechał również właściciel pojazdu. Policjant prowadzący sprawę kradzieży od razu rozpoznał, że to właśnie tego mężczyznę zarejestrowały kamery podczas tankowania.

Wczoraj około godziny 16:20 na ulicy Arki Bożka policjanci z Referatu ds. Wykroczeń jastrzębskiej komendy patrolujący miasto zauważyli samochód marki Toyota Yaris Verso. Mundurowy, który prowadzi sprawę kradzieży paliwa na jednej z jastrzębskich stacji od razu skojarzył samochód, który był zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Właściciel pojazdu tankując paliwo na stacjach benzynowych w Jastrzębiu Zdroju nie miał w zwyczaju za nie płacić. Zawsze tankował paliwo za kwotę mniejszą niż 525 zł, co stanowi wykroczenie. 35-latek, który jechał tym samochodem został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Okazało się, że mieszkaniec Jastrzębia nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym się poruszał pożyczył od kolegi.

Na miejscu kontroli już po chwili pojawił się właściciel pojazdu. Policjant, który analizował nagrania z monitoringu od razu rozpoznał właśnie tego mężczyznę, jako sprawcę kradzieży. Teraz jastrzębianin nie pozostanie bezkarny.