Wiadomości

Podsumowanie działań „Jednośladem bezpiecznie do celu"

Data publikacji 08.10.2018

Jastrzębscy policjanci przeprowadzili w piątek działania pod kryptonimem „Jednośladem bezpiecznie do celu". Ich celem była poprawa bezpieczeństwa właśnie tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów - pamiętajcie, że zarówno Wasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach!

W piątek policjanci z jastrzębskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania pod kryptonimem "Jednośladem bezpiecznie do celu". Akcja trwała w godzinach 06.00 do 22.00. Udział w niej wzięło 12 policjantów ruchu drogowego jastrzębskiej komendy. Na naszych drogach można było również spotkać mundurowych z cieszyńskiego wydziału ruchu drogowego, którzy pełnili służbę na policyjnych motocyklach. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze szybciej i skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania na drodze. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 85 pojazdów jednośladowych. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa właśnie tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterko. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.