Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 13.09.2018

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Tylko wczoraj policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali trzech piratów drogowych. Wszyscy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole na drogach i apelują do kierowców o rozsądek! Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

Pierwszy pirat drogowy "wpadł" w ręce policjantów z jastrzębskiej drogówki wczoraj, około godziny 7.30 na ulicy Pszczyńskiej. 32-letni mieszkaniec Jastrzębia kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Około godziny 8.00, na tej samej ulicy kolejny kierowca stracił prawo jazdy. 36-letni mieszkaniec Bielska- Białej kierujący toyotą przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Z kolei podczas pomiaru prędkości na ulicy Libowiec stróże prawa zatrzymali kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 62 km/h. 28-letni jastrzębianin również stracił prawo jazdy...

Wszyscy dozwoloną prędkość przekroczyli o co najmniej 50 km/h. Przez swój pośpiech stracili prawo jazdy, zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło po 10 pkt. karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.