Pijana matka opiekowała się dziećmi - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Pijana matka opiekowała się dziećmi

Data publikacji 11.09.2018

Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się 31-latka, która znajdując się pod znacznym wpływem alkoholu zajmowała się dwójką małych dzieci. Roczny chłopczyk i 3-letnia dziewczynka zostali przekazani do rodziny zastępczej. Jak się okazało, kobieta miała ponad 2,5 promila w organizmie. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem jastrzębianka naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

Informację o nietrzeźwej matce, jastrzębscy mundurowi otrzymali od pracownicy opieki społecznej, która sprawdzała, czy dzieci mają zapewnioną właściwą opiekę. Niestety, okazało się, że matka rocznego chłopca i 3-letnej dziewczynki jest pijana. Mieszkanka Jastrzębia miała ponad 2,5 promila w organizmie. W związku z powyższym pracownica odebrała dzieci od nietrzeźwej matki i umieściła je w zawodowej rodzinie zastępczej. Na miejsce wezwano również zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał jastrzębiankę do szpitala.

Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności sprawy. Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kobieta naraziła życie lub zdrowie dzieci na niebezpieczeństwo, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.