Wiadomości

"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" – akcja jastrzębskiej drogówki

Data publikacji 31.08.2018

Realizując program "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", stróże prawa z jastrzębskiej drogówki przeprowadzili działania z myślą o bezpieczeństwie zmotoryzowanych młodych kierowców. Policjanci apelowali o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze, przypominali także o obowiązku zapinania pasów oraz właściwym przewożeniu dzieci. Mundurowi ostrzegali młodych kierowców, aby nie lekceważyli zasad bezpieczeństwa na drodze. Ponadto stróże prawa sprawdzali trzeźwość kierujących.

Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy, to główne przyczyny wypadków. Dlatego wczoraj, w trosce o młodych kierowców, jastrzębscy policjanci przeprowadzili akcję "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Akcja jastrzębskich stróżów prawa miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu oraz uniemożliwienie dalszej jazdy piratom drogowym i nietrzeźwym kierującym.
Podczas działań stróże prawa wykorzystali specjalistyczny sprzęt służący do wykrywania nieprawidłowości w ruchu drogowym. Jest to zestaw fotograficzny do zdalnej rejestracji wykroczeń. Urządzenie umożliwia wykonywanie zdjęć z bardzo dużą dokładnością i tym samym do egzekwowania kar za wykroczenia w ruchu drogowym takie jak: niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych m.in. do sygnalizacji świetlnej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, czy rozmowa przez telefon podczas jazdy. Foto-rejestrator wykroczeń należy do wyposażenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a okresowo korzystają z niego jednostki terenowe.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...