Atak na taksówkarza - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Atak na taksówkarza

Data publikacji 09.08.2018

Do nie codziennej sytuacji doszło w środowy wieczór na postoju taksówek przy Al. Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Taksówkarz, który zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, że nie oddaje się moczu w miejscu publicznym został przez niego zaatakowany. W wyniku agresywnego zachowania mężczyzny, uszkodzeniu uległ również pojazd TAXI oraz doszło do kradzieży srebrnego łańcuszka.

Na postoju TAXI taksówkarze oczekiwali na klientów. Jeden z nich zauważył mężczyznę, który oddawał mocz na tereny zielone. Zwrócił mu uwagę, że takie zachowanie jest nie na miejscu. Ku jego zaskoczeniu 22latek wpadł w szał. Ruszył w jego stronę i zaatakował go. Między mężczyznami doszło do rękoczynów. W trakcie wymiany uderzeń na ratunek koledze pospieszyli inni kierowcy taksówek. Mężczyzna został obezwładniony przez trzech taksówkarzy.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili również, że w wyniku ataku, młody jastrzębianin celowo kopnął w drzwi taksówki, w wyniku czego powstała szkoda w mieniu o wartości ponad 1.000 zł. Ponadto poobijany 47latek stwierdził, że nie ma na szyi srebrnego łańcuszka, który na pewno miał wcześniej przed zdarzeniem. W wyniku przeszukania odzieży agresywnego 22latka mundurowi ujawnili w kieszeni spodni biżuterię należącą do taksówkarza.

Jak się okazało, sprawca ataku znajdował się pod wpływem alkoholu, miał ponad 1,6 promila.

Teraz jastrzębianin odpowie za zniszczenie mienia i kradzież. O jego dalszym losie zdecyduje Prokurator.