Wiadomości

Sprawca zniszczenia mienia złapany „na gorącym”

Data publikacji 08.08.2018

We wtorek wieczorem po godzinie 23:00 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informację, że na parkingu przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej mężczyzna niszczy jeden z zaparkowanych pojazdów. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, sprawca został zatrzymany na miejscu. Teraz odpowie za przestępstwo.

Minionego wieczoru stróże prawa zostali poinformowani o tym, że właśnie ktoś niszczy samochód przy siedzibie JSW na Al. Jana Pawła II. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcą zniszczenia ma być mężczyzna z plecakiem ubrany na ciemno. Od razu na miejsce zostali skierowani mundurowi. Kiedy podjeżdżali na parking zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Na widok policjantów, mężczyzna zmienił kierunek marszu i dodatkowo wyrzucił coś w krzaki. Od razu został zatrzymany. Mężczyzną okazał się przebywający na terenie miasta 53 latek. Na parkingu policjanci ujawnili uszkodzony pojazd Renault Clio, który miał wyrwaną tylną wycieraczkę, urwaną klapkę zasłaniającą wlew paliwa oraz wyrwane wkłady lusterek zewnętrznych. Na parkingu policjanci odnaleźli porozrzucane elementy pojazdu. Patrol szybko ustalił właścicielkę pojazdu, jak się okazało pracownicę pobliskiego szpitala. Kobieta rozpoznała sprawcę zniszczenia, który był jej byłym partnerem. Wartość zniszczonych elementów auta przekroczyła kwotę 525 zł, w związku z czym 53-latek złapany na „gorącym uczynku” odpowie teraz za przestępstwo.

Wczorajsza interwencja jest kolejnym przykładem dobrej postawy obywatelskiej. Dzięki informacji mieszkańca miasta dyżurny jastrzębskiej komendy mógł zareagować błyskawicznie, czego efektem było zatrzymanie sprawcy interwencji. Współpraca na linii obywatel – policjant znów zakończyła się sukcesem!