"Bezpieczne Jastrzębie" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

"Bezpieczne Jastrzębie"

Data publikacji 23.07.2018

"Bezpieczne Jastrzębie" - pod takim hasłem odbył się wczoraj festyn, w którym udział wzięli również policjanci. W trakcie wydarzenia przypominano uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o zagrożeniach z jakimi dzieci mogą się spotkać spędzając wakacje w mieście. Każdy uczestnik wspólnej zabawy mógł doświadczyć na własnej skórze jak działa symulator dachowania, wybuchu poduszki samochodowej, jazdy skuterem. Głównym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy oraz motory policyjne.

Policjanci z jastrzębskiej oraz rybnickiej drogówki wzięli udział w Festynie „Bezpieczne Jastrzębie”, który odbył się w niedzielę przed halą widowiskowo-sportową. Podczas imprezy było wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i starszych mieszkańców.

Każdy uczestnik wspólnej zabawy mógł doświadczyć na własnej skórze jak działa symulator dachowania, wybuchu poduszki samochodowej, jazdy skuterem. Na chętnych czekał rowerowy tor przeszkód. Policjanci przekazali zarówno najmłodszym, jak i starszym dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Głównym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy oraz motory policyjne. Stróże prawa bardzo chętnie włączyli się w tą ważną inicjatywę promując dodatkowo bezpieczeństwo podczas wakacji.

Podczas spotkania- mł. asp. Halina Semik z jastrzębskiej drogówki przeprowadziła pouczającą pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei sierż. szt. Malwina Hliwa z rybnickiej drogówki wspólnie z kolegą z patrolu prezentowała policyjne motocykle. Podczas całej imprezy każdy, zarówno dziecko jak i dorosły, mógł zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, ale również i motocykla. Wśród uczestników pikniku policjanci rozdawali również odblaskowe opaski, książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz ulotki dotyczące akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.04 MB)