Wiadomości

Obchody Święta Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Data publikacji 20.07.2018

Dzisiaj w Domu Zdrojowym odbyła się akademia z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotr Kucia, w obecności pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinsp. Mirosława Jordana wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Galę uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z którą wystąpiła wokalistka – Joanna Smajdor.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Uczestniczyło w niej wielu zaproszonych gości: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotr Kucia, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój – Pani Anna Hetman, Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Andrzej Matusiak, Prokurator Rejonowy - Jacek Rzeszowski oraz przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i organizacji społecznych, a także rodziny policjantów oraz pracownicy cywilni jednostki.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości – nadkom. Mariusza Lepczyńskiego, jako pierwszy głos zabrał pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju, podinsp. Mirosław Jordan, który przywitał przybyłych gości i złożył życzenia funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym oraz podziękował rodzinom policjantów za okazywane wsparcie w trudach pełnionej służby. Komendant wyraził również swą wdzięczność wobec przedstawicieli instytucji i władz samorządowych za dotychczasową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
Z okazji tegorocznego Święta Policji na wyższe stopnie awansowało 61 funkcjonariuszy (3 osoby w korpusie oficerów młodszych, 18 w korpusie aspiranckim, 29 w korpusie podoficerskim oraz 11 w korpusie szeregowym). Akty mianowania wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotr Kucia, któremu asystował pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinsp. Mirosława Jordana. Ponadto nagrodzono 3 wyróżnionych policjantów, a także dwóch pracowników cywilnych jastrzębskiej jednostki.

Do życzeń oraz podziękowań dołączyła się także Pani Prezydent Miasta – Anna Hetman. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotr Kucia, który podkreślił, jak istotna jest współpraca z pozostałymi podmiotami pozapolicyjnymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo oraz dodał, że bardzo pomyślnie układa się ona w Jastrzębiu-Zdroju.

Uroczystą akademię uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z którą wystąpiła wokalistka – Joanna Smajdor.

Wszystkim, którzy zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością dziękujemy, natomiast mianowanym policjantom serdecznie gratulujemy!

Pliki do pobrania

  • 248 B