Wiadomości

Jastrzębscy policjanci o o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji

Data publikacji 03.07.2018

Policjanci uczestniczyli w imprezie plenerowej, która odbyła się w Jarze Południowym w Jastrzębiu. Była to świetna okazja do propagowania zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w czasie wakacji w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje". Maluchy miały okazję podziwiać sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy psów ratowniczych i policyjnych.

Jastrzębscy policjanci uczestniczyli w imprezie plenerowej, która odbyła się w Jarze Południowym. Stróże prawa nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, ale i udzielali fachowych rad w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje". Była to dla najmłodszych okazja, aby mundurowi wyjaśnili im jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji nad wodą, w górach, mieście i domu. Maluchy miały okazję podziwiać sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzielnicowy – st. sierż. Dariusz Wendt z przyjemnością opowiadał o pracy policjanta, a także udzielał odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania.

Druga edycja Jastrzębskiego Dnia Zwierzaka, to impreza skierowana do miłośników zwierząt. Mimo że to właśnie psy wszelkiej maści zdominowały niedzielne wydarzenie, to nie zabrakło również innych zwierzaków, ponieważ pojawił się miniaturowy konik, jak i większe egzemplarze tego gatunku. Licznie przybyli mieszkańcy mogli podziewać króliki, drób, baranki, skorzystać z fachowych porad dotyczących wychowania psów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy psów ratowniczych i policyjnych. Na koniec spotkania podkom. Aneta Zacharjasz wręczyła wszystkim dzieciom kolorowanki „Elementarz Bezpieczeństwa”promując w ten sposób bezpieczne zachowania w domu i na drodze.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.35 MB)