Dopalacze kradną życie! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Dopalacze kradną życie!

Data publikacji 12.06.2018

W ręce jastrzębskich mundurowych wpadł 22-latek, który posiadał przy sobie blisko 54 gramów substancji psychoaktywnych. Przejęte przez policjantów dopalacze zostaną wkrótce poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie i sformułowanie konkretnych zarzutów. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.

Piątkowej nocy, na ulicy Harcerskiej policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej fiata punto, którym podróżował 22-latek. Kierujący na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że w samochodzie znajdowały się woreczki foliowe z białym proszkiem, waga elektroniczna, woreczki strunowe oraz patyczek i łyżeczka ze śladową ilością białego proszku. W efekcie młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Łączna waga zabezpieczonych środków odurzających wyniosła blisko 54 gramów. Za posiadanie substancji zabronionych mieszkańcowi Pielgrzymowic grożą 3 lata więzienia.

Policjanci przypominają - dopalacze to śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, że niebezpieczeństwo sięgania po dopalacze polega na tym, że nigdy nie wiadomo jaki jest ich skład, w jaki sposób zadziałają na konkretną osobę i jakie skutki oraz spustoszenie w organizmie spowodują. Zatrucie dopalaczami jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, a wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia to przestępstwo. Grozi za nie do 8 lat pozbawienia wolności.