Wiadomości

„Dziękuję Ci Mamo” w Jastrzębiu-Zdroju

Data publikacji 25.05.2018

Jastrzębscy policjanci przeprowadzili działania pod hasłem „Dziękuję Ci Mamo”. Ich celem, jak zawsze była poprawa bezpieczeństwa, jednak w związku z przypadającym jutro świętem mundurowi sięgnęli po nietypowe środki. W zależności od zachowania na drodze kierowca mógł otrzymać laurkę, lub żółtą kartkę z prośbą dziecka o bezpieczną jazdę.

Dzisiaj, jastrzębscy policjanci przeprowadzili działania pod hasłem „Dziękuję Ci Mamo”. Mundurowi kontrolowali przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowania się do obowiązujących limitów prędkości w rejonie placówek oświatowych.

Mł. asp. Halinie Semik z jastrzębskiej drogówki towarzyszyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jastrzębiu Zdroju, które dziękowały tym kierowcom, którzy stosowali się do obowiązujących przepisów za bezpieczną jazdę w rejonie szkoły, do której uczęszczają. Dzieci wręczały im własnoręcznie wykonane laurki z napisami „Ja i moja mama dziękujemy za bezpieczną jazdę” oraz „W imieniu mojej mamy dziękuję za ostrożną jazdę”. Natomiast łamiącym przepisy, oprócz podjęcia czynności przez policjantów, wręczane były żółte kartki z napisami: „W imieniu moim i mojej mamy, proszę zwolnij” lub „Pozwól mi bezpiecznie dotrzeć do domu, tam czeka na mnie mamusia”.

Ładowanie odtwarzacza...