Wiadomości

„Bezpieczne skrzyżowanie” z jastrzębską drogówką

Data publikacji 21.02.2018

Dzisiaj policjanci z jastrzębskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana jest na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Kolejny raz apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do panujących warunków. Towarzysząca nam aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne.

Działania prowadzone są w celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta. Mundurowi obserwują skrzyżowania oraz rejony miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych. Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń. Kolejny raz apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do panujących warunków, zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego samochodu i stosowaniu, w przypadku zmniejszonej przejrzystości powietrza, świateł mijania.

Podczas działań  po raz kolejny mundurowi przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Towarzysząca nam aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne.

Ładowanie odtwarzacza...