Wiadomości

Tymczasowo aresztowany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 13.02.2018

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój. Jak ustalili śledczy, usiłował on ukraść składany nóż w jednym z marketów na terenie miasta. Uciekając, zaatakował pracownika ochrony, który usiłował go ująć. Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwa, mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

W miniony weekend, dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło w jednym z marketów przy ulicy Podhalańskiej. Okazało się, że mężczyzna skradł ze sklepowych półek markowy nóż składany o wartości 60 zł. Zauważył go pracownik ochrony, który usiłował odzyskać skradzione mienie. Wówczas ochroniarz został zaatakowany przez napastnika, który szarpał go i siłą odciągał od drzwi wyjściowych. Chwilę później sprawca był już w rękach stróżów prawa.

Okazało się, że to znany policjantom 32-letni mieszkaniec Pawłowic. Mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karny za przestępstwa przeciwko mieniu, a także odbywał karę pozbawienia wolności. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut kradzieży rozbójniczej. Ponadto pod koniec stycznia br. mężczyzna skradł elektronarzędzia w jednym z marketów na terenie miasta. Jak ustalono, mężczyzna od dłuższego czasu nie realizuje również obowiązku alimentacyjnego wobec własnego dziecka.

Wczoraj jastrzębski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzje o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.