Wiadomości

Policjanci odzyskali elektronikę o wartości prawie 50 tys. zł

Data publikacji 02.02.2018

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 29-latek, który włamał się do salonu firmowego sieci telefonicznej w jednej z jastrzębskich galerii. Mężczyzna wyłamał kasetonu sufitu i z wnętrza sklepu skradł 20 urządzeń elektronicznych o wartości blisko 52 tys. zł. Dzięki działaniom operacyjnym jastrzębscy kryminalni zatrzymali włamywacza i odzyskali mienie o wartości 48 tys. zł. Jastrzębianin został objęty policyjnym dozorem.

Do obrabowania salonu firmowego w jednej z jastrzębskiej galerii doszło z 17 na 18 stycznia. Złodziej wyłamał kasetony sufitu i dostał się do wnętrza sklepu, skąd skradł 20 urządzeń elektronicznych, w tym telefony, smartfony oraz tablety o łącznej wartości blisko 52 tys. zł. Skradzione przedmioty od razu stały się dla kryminalnych elementem, który może doprowadzić ich do sprawcy włamania. Po raz kolejny przypuszczenia stróżów prawa okazały się trafne. W wyniku działań operacyjnych policjanci zatrzymali 29-latka i odzyskali 19 urządzeń elektronicznych o wartości 48 tys. zł. Wczoraj mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

W tej sprawie kryminalni ustalili także sześciu paserów, którym zatrzymany sprzedał kradziony sprzęt. Mężczyznom również przedstawiono zarzuty. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

Ładowanie odtwarzacza...