Tymczasowy areszt dla 26-letniego rozbojarza - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Tymczasowy areszt dla 26-letniego rozbojarza

Data publikacji 31.01.2018

Na podstawie zebranych przez śledczych dowodów, jastrzębski sąd aresztował na 3 miesiące 26-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdrój. Napastnik sterroryzował ekspedientkę metalowym narzędziem, zażądał wydania pieniędzy, a następnie uciekł. Ponadto okazało się, że jastrzębianin był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Za rozbój grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 21.45. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do jednego ze sklepów przy ulicy Północnej, zagroził sprzedawczyni metalowym narzędziem i zażądał od niej wydania pieniędzy, po czym uciekł. Policjanci bardzo szybko przyjechali na miejsce zdarzenia i ustalili rysopis sprawcy napadu. Zabezpieczony został również monitoring, który zarejestrował zajście. Chwilę później wywiadowcy zauważyli w rejonie sklepów przy Alei Piłsudskiego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego i na ich widok zaczął uciekać. Stróże prawa, po krótkim pościgu, zatrzymali go. Sprawca napadu to 26-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Ponadto okazało się, że jastrzębianin był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

Jastrzębski sąd, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec sprawcy przestępstwa tymczasowy, 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Ładowanie odtwarzacza...