Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 09.01.2018

Jastrzębscy stróże prawa podsumowali działania "Alkohol i narkotyki". W trakcie działań policjanci z jastrzębskiej drogówki wyeliminowali z dalszej jazdy 3 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych właśnie przez tych kierowców. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

Jastrzębscy stróże prawa skontrolowali łącznie 809 kierujących. Spośród przebadanych na alkomacie osób, 2 osoby prowadziły pojazd w stanie po spożyciu alkoholu i 1 osoba w stanie nietrzeźwości.