Spotkanie z uczniami klasy policyjnej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Spotkanie z uczniami klasy policyjnej

Data publikacji 05.01.2018

Policjant z jastrzębskiej drogówki spotkał się uczniami klasy mundurowej. Podczas spotkania starszy aspirant Robert Szablicki przedstawił cele i założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Uczniowie mieli okazję skonsultować się z fachowcem z zakresu przepisów dotyczących kierowców, motocyklistów, pieszych i rowerzystów. Dla tych młodych ludzi była to doskonała okazja do zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie policjanta.

W trakcie spotkania z uczniami klasy mundurowej, które odbyło się w Zespole Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju, starszy aspirant Robert Szablicki przedstawił cele i założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Mundurowy zwrócił uwagę na przyczyny oraz miejsca, w których młodzi kierowcy byli sprawcami zdarzeń drogowych, wskazując przy tym najczęściej popełniane przez nich wykroczenia. Warsztaty były także dla uczniów okazją do dyskusji na temat nurtujących ich spraw oraz przypomnienia, jak istotne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków. Poruszane zagadnienia spotkały się z zainteresowaniem przyszłych kierowców, dlatego spotkania takie niewątpliwie będą kontynuowane.

Już od kilku lat, dzięki współpracy jastrzębskiej komendy z Zespołem Szkół nr 3, uczniowie, którzy swoją przyszłość wiążą z Policją, mają okazję uczestniczyć w prowadzonych przez jastrzębską drogówkę szkoleniach. Dzięki pozyskanej w ten sposób wiedzy, młodzież może wspierać stróżów prawa w zabezpieczeniach organizowanych na terenie naszego miasta imprez sportowych, jak wyścigi kolarskie, biegi uliczne, czy rajdy samochodowe.

Ponadto w ramach prowadzonej w całym kraju akcji „Prędkość” stróż prawa zwrócił uwagę młodzieży na zagrożenia, jakie stwarzają na drodze nierozważni kierowcy. Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa i korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy to główne przyczyny wypadków drogowych omówione przez starszego aspiranta Roberta Szablickiego.