Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Policjanci z jastrzębskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. 

W dniach od 30 listopada do 17 grudnia 2017 roku kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. Policjanci podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracać szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, a kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani przez Policjantów na stacje diagnostyczne. Poniżej zamieszczamy adresy stacji diagnostycznych na terenie naszego miasta umożliwiających bezpłatne badania stanu oświetlenia pojazdu we wskazanych dniach, w godzinach otwarcia poniższych stacji:

  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów przy PKM w Jastrzębiu-Zdroju ul. Przemysłowa 1
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów "ADAMEX" ul. Pszczyńska 322