Wiadomości

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu

Data publikacji 13.11.2017

W sobotę odbyły się jastrzębskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. W ceremonii uczestniczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu - Zdroju - podinsp. Dariusz Zajda oraz przedstawiciele Sejmu, władz miasta, i innych służb mundurowych. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się przed pomnikiem w Bziu, gdzie złożono kwiaty. Następnie w kościele pw. Najświętszej Marii Panny - Matki Kościoła odbyła się uroczysta msza święta za Ojczyznę.

Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się przed pomnikiem w Jastrzębiu - Bziu, gdzie złożono kwiaty. Następnie w kościele pw. Najświętszej Marii Panny - Matki Kościoła odbyła się uroczysta msza święta. Nabożeństwo odprawione było w intencji Ojczyzny oraz wszystkich tych, którzy poświęcili życie w walce o wolność i niepodległość. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz zgromadzonych pod Pomnik Solidarności, któremu towarzyszyło składanie wieńców. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele parlamentu i władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji, stowarzyszeń, harcerstwa, przedstawicieli szkół, zakładów pracy, poczty sztandarowe oraz zgromadzeni mieszkańcy. Jastrzębską policję reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu - Zdroju - podinsp. Dariusz Zajda.

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Obchodzimy je 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.