Wiadomości

Policyjne zabezpieczenie meczu w Jastrzębiu-Zdroju

Data publikacji 06.11.2017

W sobotę ponad 200 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wraz z policjantami z garnizonu śląskiego zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami: GKS 1962 Jastrzębie i ROW 1964 Rybnik. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Jastrzębia i kibiców, nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci podjęli już działania zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu odpaliły race.

W sobotę na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Harcerskiej 14 B, rozegrany został mecz piłki nożnej II ligi pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębia i ROW 1964 Rybnik kibiców czuwało ponad 200 policjantów z jastrzębskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji oraz bielskiego oddziału prewencji. Na trybunach zasiadło około 3 tysięcy osób. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Podczas meczu została rozłożona flaga sektorowa przez kibiców gości, po czym zostały odpalone race. Ponadto kibice gości wyrywali plastikowe krzesełka, którymi rzucali w stronę pracowników ochrony oraz uszkodzili część ogrodzenia sektora gości. Teraz jastrzębscy kryminalni prowadzą działania zmierzające do ustalenia tożsamości osób, które dopuściły się tzw. „przestępstwa stadionowego”. Ponadto policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który w trakcie meczu przebywał w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności, w tzw. strefie buforowej. Mężczyzna w trybie przyspieszonym stanie dzisiaj przed sądem.

Ładowanie odtwarzacza...