Zakończenie działań „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Zakończenie działań „Prędkość”

Data publikacji 31.07.2017

W dniach 28.07. - 30.07.2017 roku na terenie miasta policjanci jastrzębskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”. Ogólnopolska akcja okazała się sukcesem, gdyż jak podaje Komenda Główna Policji był to najbezpieczniejszy weekend trwających wakacji.

W ramach prowadzonych działań w Jastrzębiu-Zdroju, do służby skierowano łącznie 22 policjantów ruchu drogowego. W trakcie służby mundurowi skontrolowali łącznie aż 116 pojazdów. Ujawnionych zostało 100 kierujących, którzy dopuścili się przekroczenia dozwolonej prędkości. 90-ciu z nich zostało ukaranych mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Ponadto w trakcie działań „Prędkość” stróże prawa ujawnili jeden przypadek przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem kierującej prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W czasie trwania działań, policjanci obsługiwali jeden wypadek, w którym ranne zostały dwie osoby, jednak przyczyną zdarzenia nie było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Miniony weekend był wyjątkowo spokojny na jastrzębskich drogach. Policjancji Wydziału Ruchu Drogowego nadmieniają jednak, że przekroczenie prędkości przez kierujących jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Mimo szeregu prowadzonych działań i profilaktyki, to właśnie szybka jazda jest zawsze wymieniana jako powód wielu zdarzeń drogowych. Dlatego, wszyscy "amatorzy" szybkiej jazdy muszą liczyć się z konsekwencjami. Stąd tak wielu z nich nie mogło liczyć na taryfę ulgową i zostało ukaranych mandatem karnym.