Wiadomości

Obchody Święta Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Data publikacji 14.07.2017

Dzisiaj w Domu Zdrojowym odbyła się akademia z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński, w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju mł. insp. Krzysztofa Herzyka wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Galę uświetnił występ orkiestry górniczej kopalni "Zofiówka", wraz z którą na wiolonczeli zaprezentowała się mł. asp. Bogusława Dudek.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00. Uczestniczyło w niej wielu zaproszonych gości: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Jastrzębia-Zdroju – Roman Foksowicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Damian Gałuszka, Prezes Sądu Rejonowego – Piotr Pukowiec, Prokurator Rejonowy – Jacek Rzeszowski oraz przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i organizacji społecznych, a także rodziny policjantów oraz pracownicy cywilni jednostki. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości – podinsp. Marcina Bębenka, jako pierwszy głos zabrał Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju, mł. insp. Krzysztof Herzyk, który przywitał przybyłych gości i złożył życzenia funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym oraz podziękował rodzinom policjantów za okazywane wsparcie w trudach pełnionej służby. Komendant wyraził również swą wdzięczność wobec przedstawicieli instytucji i władz samorządowych za dotychczasową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
Z okazji tegorocznego Święta Policji na wyższe stopnie awansowało 59 funkcjonariuszy (jedna osoba przedterminowo mianowana na stopień podinspektora, w korpusie oficerów starszych, 4 osoby w korpusie oficerów młodszych, 24 w korpusie aspiranckim, 24 w korpusie podoficerskim oraz 6 w korpusie szeregowym). Akty mianowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński, któremu asystował Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju, mł. insp. Krzysztof Herzyk. Ponadto nagrodzono 3 laureatów konkursu na najpopularniejszego dzielnicowego. Do życzeń oraz podziękowań dołączył się także Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Jastrzębia-Zdroju – Roman Foksowicz.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach – insp. Krzysztof Justyński, który podkreślił, jak istotna jest współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo oraz dodał, że bardzo pomyślnie układa się ona w Jastrzębiu-Zdroju.

Uroczystą akademię uświetnił występ orkiestry rozrywkowej Stowarzyszenia Muzyczno - Kulturalnego kopalni "Zofiówka", wraz z którą na wiolonczeli zaprezentowała się mł. asp. Bogusława Dudek.

Wszystkim, którzy zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością dziękujemy, natomiast mianowanym policjantom serdecznie gratulujemy!

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...