Podsumowanie długiego weekendu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 19.06.2017

Okres długiego wypoczynku już za nami. Był to okres pracowity dla jastrzębskich mundurowych. W ciągu 5 dni kilkudziesięciu dbało o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Stróże prawa skontrolowali stan trzeźwości blisko 500 osób. Niestety, 3 kierujących prowadziło swój pojazd po alkoholu. Długi weekend na drogach był bezwypadkowy, a zatem spokojny, a ponadto minął w Jastrzębiu-Zdroju pod znakiem sportowych emocji.

Tegoroczny "Bezpieczny Weekend - Boże Ciało 2017" dla niektórych podróżnych rozpoczął się już w środę 14 czerwca i trwał aż do niedzieli, do godziny 22.00. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, dlatego też policjanci szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dla najmłodszych pasażerów. Sprawdzana była również trzeźwość kierowców. Policjanci na terenie naszego miasta obsłużyli 6 kolizji. Podczas działań zatrzymano 3 kierowców pod wpływem alkoholu.

Ponadto miniony weekend minął w Jastrzębiu-Zdroju pod znakiem sportowych emocji. Wszystko to za sprawą, rozgrywanego w środę meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie – BKS Stal Bielsko-Biała. Pomimo, iż powyższy mecz był zakwalifikowany jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku, kibice obu drużyn zachowywali się spokojnie prowadząc głośny i kulturalny doping. Policji z naszej komendy przy wsparciu Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach nie odnotowali żadnych naruszeń ładu i porządku.

W sobotę, 17 czerwca, jastrzębianie rozegrali mecz z Miedź II Legnica, który zakończył się zwycięstwem GKS-u 4:0. Po bardzo dobrym sezonie, GKS 1962 Jastrzębie awansowało do II ligii.

W zabezpieczenie wyjazdu i przyjazdu kibiców zaangażowani byli również jastrzębscy policjanci. Kibice wraz z drużyną świętowali zdobycie upragnionego awansu na Jarze Południowym. Również i w tym przypadku jastrzębscy kibice zachowywali się spokojnie, a Policja nie odnotowała żadnych incydentów.