Wiadomości

Dzielnicowy bliżej mieszkańców i niespodzianka

Data publikacji 11.06.2017

W Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Wielkopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się festyn szkolny z okazji 45-lecia jej istnienia. Zarząd Osiedla Gwarków i Dyrekcja szkoły przygotowali dla uczniów oraz mieszkańców osiedla wiele atrakcji. W obchody rocznicy aktywnie włączyli się również policjanci z jastrzębskiej komendy, na czele z dzielnicowym tego rejonu, który jak zawsze był do dyspozycji mieszkańców i przygotował nietypową niespodziankę...

Dzielnicowy Os. Gwarków – st. sierż. Dariusz Wendt, który jest również Instruktorem Strzelectwa Policyjnego, po wielu spotkaniach i rozmowach z uczniami szkoły zaiważył, iż z dużym zainteresowaniem pytają o jego broń służbową. Mając to na uwadze, przygotował dla uczestników festynu niespodziankę. Poprosił o pomoc dwóch innych dzielnicowych z naszego miasta – st. sierż. Radosława Kuczerę i st. sierż. Damiana Serugę, którzy w czasie wolnym od służby, poświęcają swój czas na niecodzienne hobby, jakim jest strzelanie z replik karabinów elektrycznych.

Mundurowi wspólnie przygotowali dla uczestników niecodzienną atrakcję - najprawdziwszy pokaz broni ASG! Nie tylko można było obejrzeć broń, poznać zasady jej działania ale nawet przymierzyć się do niej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, mundurowi przygotowali specjalnie oznakowany teren, tarcze i stanowiska strzeleckie. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli pod okiem policjantów spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy. Do wspólnego strzelania uczniów szkoły zaprosił Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinsp. Dariusz Zajda. Na zachętę do aktywnego udziału w przygotowanych atrakcji zaprosił on jednego z uczniów do konkursu strzeleckiego. Rywalizacja okazała się nad wyraz zacięta do samego końca. Największym zainteresowaniem cieszyła się replika karabinu snajperskiego MASADA oraz możliwość strzelania ogniem ciągłym z repliki karabinu M4A1 w wersji krótkiej.

Dla najmłodszych była to również okazja do fotografowania i obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego. Na specjalnie przygotowanym stanowisku profilaktyczno – informacyjnym można było zasięgnąć informacji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Podkom. Aneta Zacharjasz, w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, przekazała najmłodszym informacje na temat bezpiecznego wypoczynku, szczególnie nad akwenami wodnymi w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Wyposażyła również dzieci w opaski odblaskowe.

Ładowanie odtwarzacza...