Ponad 200 pijanych kierowców - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Ponad 200 pijanych kierowców

Data publikacji 10.01.2017

Przeszło 200 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ubiegłym roku jastrzębscy policjanci. Większość z nich "wpadła" w wyniku rutynowych kontroli drogowych, prowadzonych także podczas licznych działań skierowanym przeciwko pijanym uczestnikom ruchu. Aż 23 amatorów jazdy na "podwójnym gazie" było sprawcami zdarzeń drogowych, w wyniku których ucierpiało 7 osób. Apelujemy o rozsądek!

Każdego dnia na naszych drogach stróże prawa przeprowadzają wiele kontroli drogowych, podczas których sprawdzane są nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu. Kontrolowana jest także trzeźwość kierowców. Mimo wielu naszych apeli, niestety wciąż znajdują się tacy, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Statystyki drogowe wskazują, że w ubiegłym roku w ręce policjantów wpadło 236 pijanych kierowców. Większość, bo aż 145 z nich to sprawcy przestępstw, którzy mieli w organizmie więcej niż pół promila. Niestety zdarza się, że z powodu braku rozsądku i odpowiedzialności takich osób dochodzi do zdarzeń drogowych. W ciągu minionych 12 miesięcy nietrzeźwi kierowcy spowodowali 16 kolizji i 7 wypadków drogowych, w wyniku których rannych zostało 7 osób.

Przypominamy, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem! Nieodpowiedzialnym kierowcom, poza utratą prawa jazdy, grozi grzywna oraz dwuletni pobyt w więzieniu.


Szczegółowe statystyki zdarzeń drogowych, do których doszło w Jastrzębiu-Zdroju znajdują się TUTAJ.