Jedni biegali, inni zabezpieczali

Data publikacji 20.09.2016

Blisko tysiąc osób wzięło udział w szóstej odsłonie biegu ulicznego Jastrzębska Dziesiątka. Wśród licznie startujących miłośników biegania nie zabrakło również stróżów prawa, którzy wystąpili w barwach amatorskiej drużyny- Galopujące Ślimaki. W tym samym czasie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników biegu, jak i kibiców czuwali jastrzębscy mundurowi.

W sobotni wieczór, w ramach "Jastrzębskiej Dziesiątki", ulicami Jastrzębia-Zdroju przebiegło blisko tysiąc osób. Wśród miłośników tej sportowej dyscypliny nie zabrakło także policjantów, którzy wystąpili w barwach, doskonale już znanej drużyny Galopujących Ślimaków. W tym roku na strarcie stanęło aż 12 zawodników amatorskiej grupy, z czego połowę stanowili jastrzębscy stróże prawa. Poza świetną zabawą, biegom towarzyszył także duch sportowej walki.
W kategorii open, w pierwszej sześćdziesiątce najlepszych zawodników, na 33 miejscu uplasował się reprezentant Galopujących Ślimaków - Sebastian Bartnik, który dobiegł na metę w czasie 37 minut i 2 sekund oraz Arkadiusz Albrecht, który z czasem 39:05 zajął 53 miejsce. Wśród policjantów najlepsza okazała się Magdalena Szust, która uplasowała się na miejscu 364 (44 miejsce wśród kobiet), z czasem 48 minut i 59 sekund, Sylwester Pająk (miejsce 369, czas 49:03) oraz Marcin Bębenek (miejsce 395, czas 49:28). W klasyfikacji drużynowej Galopujące Ślimaki zajęły 6 miejsce.

W tym samym czasie nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców czuwali mundurowi jastrzębskiej komendy.

Galopujące Ślimaki: podinsp. Marcin Bębenek, nadkom. Mariusz Lepczyński, asp. szt. Sylwester Pająk, st. asp. Marcin Lorenz, mł. asp. Łukasz Musiał oraz mł. asp. Magdalena Szust.

Wszystkim Galopującym Ślimakom gratulujemy ukończenia biegu, życząc kolejnych startów i poprawy życiowych rekordów.